044 / 552 32 52 Volajte prosím v čase od 9:00 do 11:00.

Klasická masáž

Predstavuje systém hmatov s liečebným  zameraním. Cieľom je priaznivo ovplyvniť chorobný proces a ním vyvolané zmeny, prípadne predchádzanie vzniku chorôb. Aplikuje sa najmä pri pohybových ochoreniach. Pozostáva z rôznych trecích, hnetacích, trepacích a vibračných hmatov aplikovaných na povrch tela. Priamo alebo reflexne ovplyvňuje hlavne svaly, šľachy a kĺbové púzdra. Jej účinok sa zvyšuje kombinovaním s inými procedúrami.

Relaxná masáž chodidiel

Reflexná masáž vychádza z poznatkov neurofyziológie. Používa techniky odvodené z klasickej masáže. Liečebný zásah je vedený cez nervové spoje v oblasti nervových oblúkov. Masáž reflexného bodu spôsobuje  jeho prekrvenie, a tým aj prekrvenie jemu prislúchajúcemu orgánu, čím sa dosiahne rýchlejšie prúdenie živín a vyplavenie nežiadúcich látok. Dokáže zbaviť organizmus bolestí hlavy, chrbta, porúch trávenia, vysokého tlaku a  oslabenia imunity.

Lymfodrenážna masáž

Lymfodrenážna masáž predstavuje špeciálny typ masáže, ktorá sa indikuje najmä pri lymfedémoch, spôsobených poruchou činnosti lymfatického systému. Cieľom je prečistenie a rozprúdenie lymfatického systému v tele. Je vhodná ako prevencia lymfedémov u nádorových ochorení, na odstránenie celkovej únavy, bolestí  hlavy a migrén. Tvorí základ pre prevenciu a liečbu celulitídy. Odporúča sa aj  na zvýšenie imunity. Vykonáva sa malým tlakom bez použitia oleja či emulzie a hmaty majú kruhový charakter.