RR Centrum, relax - rehabilitácia

Masáže

Klasická masáž tela

Klasická masáž predstavuje systém hmatov, ktoré majú liečebné zameranie. Cieľom je priaznivo ovplyvniť chorobný proces a ním vyvolané zmeny, prípadne predchádzať vzniku chorôb. Aplikuje sa najmä pri pohybových ochoreniach. Pozostáva z rôznych trecích, hnetacích, trepacích a vibračných hmatov aplikovaných na povrch tela. Priamo alebo reflexne ovplyvňuje hlavne svaly, šľachy a kĺbové púzdra. Jej účinok sa zvyšuje kombinovaním s inými procedúrami.

Podvodná masáž

Používa sa ako prostriedok na zmiernenie bolesti, odstránenie únavy a vytvorenie rovnováhy v organizme. Mechanické vplyvy masáže pôsobia predovšetkým na pokožku, kde sa nachádza tretina celkového objemu krvi. Trecí pohyb na pokožke zrýchľuje krvný obeh a ovplyvňuje lymfatický systém. Masážou sa dráždia nervové zakončenia a zvyšuje prekrvenie podkožia a svalstva.V oblasti kĺbov sa spevní väzivové puzdro kĺbov a znižuje bolestivosť. Systematickým masírovaním pokožky sa zmenšuje tuková vrstva na povrchu tela a upravuje látková výmena. Vplyvom masáže sa zlepšuje výživa a činnosť srdca, obličiek a tráviacich orgánov. Kombinácia vody a masáže priaznivo ovplyvňuje človeka po fyzickej aj duševnej stránke. Prináša zdravie a vracia radosť do života.

Reflexná masáž chodidiel

Reflexná masáž vychádza z poznatkov neurofyziológie. Používa techniky odvodené z klasickej masáže. Liečebný zásah je vedený cez nervové spoje v oblasti nervových oblúkov. Je vhodná pre všetkých - od dojčiat po starých ľudí, dokáže zbaviť stresu, navodiť príjemné pocity, stlačením presne určených plôšok pôsobiť na cieľové orgány.

Masáže reflexného bodu spôsobujú jeho prekrvenie, a tým aj prekrvenie jemu prislúchajúcemu orgánu, čím sa dosiahne rýchlejšie prúdenie živín a vyplavenie nežiadúcich látok. Dokáže zbaviť organizmus bolestí hlavy, šije, chrbta, problémov pokožky, prechladnutia a chrípky, porúch trávenia, vysokého tlaku a oslabenia imunity.

Lymfodrenážna masáž

Lymfodrenážna masáž predstavuje špeciálny typ masáže, ktorá sa indikuje najmä pri lymfedémoch spôsobených poruchou činnosti lymfatického systému. Cieľom je prečistenie a rozprúdenie lymfatického systému v tele. Je vhodná ako: prevencia lymfedémov nádorových ochorení, na odstránenie únavy, bolesti hlavy a migrény, prevencia staroby, vrások a celulitídy (tvorí základ pre jej ošetrenie). Odporúča sa i na zvýšenie imunity. Vykonáva sa malým tlakom bez použitia oleja či emulzie a hmaty majú kruhový charakter.

Anticelulitídna masáž

Ide o lymfatickú masáž, ktorú masér prevádza na problémových partiách tela klientky / obidve stehná z každej strany a zadok /. Technika masáže je jemnejšia, pričom lymfa prúdi pod kožným tkanivom. Vyprázdňujú sa lymfatické uzliny a lymfa sa po lymfatických dráhach masírovaním naháňa do uzlín. Dôjde k stimulácii lymfatického a krvného systému a k rozrušeniu tukového tkaniva. Telo sa zbavuje toxínov a odpadových látok. Vhodným doplnením tejto masáže je škoricový zábal, ktorý urýchľuje prehriatie a odbúravanie celulitídnych buniek. Kontraindikáciou sú podobne ako pri lymfodrenážnej masáži onkologické, vírusové a horúčkovité ochorenia, ďalej choroby pečene a štítnej žľazy.

Škótske streky

Škótske streky sú liečebnou procedúrou, kde sa vhodne usmernené prúdy vody aplikujú ako mechanický masážny prostriedok, umocnený navyše striedaním teplej a studenej vody. Prúd vody vychádzajúci z dvoch trysiek je buď bodový (silný masážny účinok ), alebo rozprášený ( jemný masážny účinok).To spôsobuje podráždenie pokožky a jej prekrvenie, pozitívne pôsobí na svalstvo, stimuluje srdcovú činnosť a zvyšuje metabolizmus. Reflektoricky je ovplyvňovaný centrálny nervový systém a tak táto masáž prispieva k vhodnému preladeniu organizmu.

PORADÍME VÁM

Pred masážou Vám odporúčame ohriať svalstvo teplým rašelinovým obkladom, alebo pobytom v saunách.


Prevádzkové hodiny
pre klientov


Prosíme klientov, aby sa vopred objednali.

Pondelok:7.00 - 16.00
Utorok:7.00 - 16.00
Streda:7.00 - 18.00
Štvrtok:7.00 - 16.00
Piatok:7.00 - 16.00
Sobota:zatvorené
Nedeľa:zatvorené
Liečebný telocvik  |  Rehabilitácia  |  Masáže  |  Oslavujete?  |  Sauny  |  Cenník  |  Profil  |  SZŠ - maséri  |  Kontakt
creativesolution.eu © 2008